12 Şubat 2009 Perşembe

Son yılların en beğenilen 10 en iyi aşk filmleri..

Melekler Şehri
Los Angeles'da görevli, yorulmak bilmez bir melek olan Seth (Nicholas Cage), tamamen bilimsel düşünen, ancak ortada belli bir neden yokken bir hastasını kaybedince, kendisine güveni oldukça sarsılan bir kalp cerrahı olan Dr. Maggie Rice (Meg Ryan) ile karşılaşıyor. Seth hastane odasında ölen adama yardım etmek için bulunsa da, birden Maggie'nin çekiciliğine kapılıyor ve yaşadığı bu özgüvensizliği aşmak konusunda ona yardım etmek istiyor. Daha sonra genç doktora aşık olunca, bu gözlemlediği ancak yaşayamadığı dünyada var olmak istiyor. Seth, Maggie'yi kendisine çekip büyülüyor, ancak birbirlerine olan tutkuları derinleştikçe Maggie, geçmişi dahi olmayan bu mükemmel yabancıyı sevmenin ne kadar akla uygun ve sağlıklı olduğunu sorgulamaya başlıyor. Aşk bu iki insanın da 'normal' hayatlarını bırakmalarına değecek kadar değerli mi ?
Not: Seni Seviyorum
Hoş ve zeki bir kadın olan Holly Kennedy (Hilary Swank), eşi Gery (Gerard Butler) ile oldukça mutludur. Ancak Gery ölümcül bir hastalığa yakalanır. Bunu öğrenen Holly kocasından daha kötü bir ruh haline girer. Ancak karısını çok iyi tanıyan Gery ölmeden önce ona farklı zamanlarda eline ulaşacak şekilde düzenlenmiş bir dizi mektup yazar. Holly için bu mektuplar artık bir yol gösterici haline gelir. Bu mektuplar sayesinde hayata yeniden bağlanmayı öğrenecek ve kendini yeniden tanıyacaktır.
Göl Evi
Hayatında bir değişiklik yapma vaktinin geldiğini hisseden Dr. Kate Forster (Sandra Bullock) stajını tamamladığı yerel İllinois hastanesinden ayrılarak hasta trafiğinin yoğun olduğu Chicago'da bir hastanede çalışmayı kabul eder. Geride bırakmaktan üzüntü duyduğu tek şey kiralamış olduğu güzel evdir. Kate şehre doğru yola çıkmadan önce evin bir sonraki sakini için posta kutusuna bir not bırakır. Bu notta kendisine gelen mektuplar için yeni adresini bırakır ve kapının üzerindeki gizemli pati izlerinin kendisi taşınırken de orada olduğunu açıklar. Evin yeni kiracısı Alex (Keanu Reeves) eve geldiğinde ise hiçbir yerde pati izinden eser yoktur. Kate ve Alex göl evinin posta kutusu aracılığıyla yazışmayı sürdürürken, inanılmaz ve imkansız bir şekilde iki ayrı yılda yaşadıklarını görürler.
Burada Olan Burada Kalır
Parti delisi karizmatik Jack Fuller (Ashton Kutcher) ve ticaretle uğraşan Joy McNally'nin (Cameron Diaz) tesadüfi olarak Las Vegas'ta paylaştıkları gürültülü bir haftasonu, onlar için hayal meyal anlardan çok hatırlanacak izler bırakır...Bu iki tatilci New York'lu, hiçbir acı hissetmedikleri o anda Vegas-stili bir evlilik sözleşmesine imza atmamış olsalardı, kim bilir belki herşey farklı olurdu... Ama burası Vegas.. Üç milyon dolar kazanan çift... Ancak kazanan kim... Aslında Jack, Joy'un çeyrekliğini ödünç alarak kazandı... Ama Joy zaten makinenin başında oynuyordu... Ya da tam tersi miydi... Herneyse kime ait bu ganimet?
Kasımda Aşk Başkadır
Nelson Moss (Keanu Reeves) ve Sara Deever (Charlize Theron) Motorlu Araçlar Bölümü'nde geçirdikleri sıkıntılı bir saatten başka ortak hiçbir yönleri yoktur. Sara, erkeklerin iyi yönlerini ortaya çıkaran çekici bir karakterdir. Nelson, sadece kar-zarar hesaplarıyla ilgilenen, işten başka birşey düşünmeyen biridir.. Sara ile tanışıncaya kadar. Birbirlerinden etkilenirler, fakat tam olarak bağlanmaya hazır olmadıklarından, pek de alışagelmiş ilişkilere benzemeyen bir birlikteliğe başlarlar. Sonunda kendi yollarına gidecekleri bir aylık bir deneme. Beklenti yok. Baskı yok. Bağ yok. İkisinin de hesaba katmadıkları nokta ise, aşık olmaktır.
Gelin Benim Olacak
Kelly Carlson, Mary Birdsong, Beau Garrett, Patrick Dempsey gibi oyuncuların başrolünü üstlendiği film çok romantik ve komik. Tom Bailey ve en yakın arkadaşı Claire 10 yıldır arkadaştır. Tam Tom'un Clarie'e duygularını açmayı planladığı sıralarda Claire başkasıyla nişanlandığını açıklar. Claire Tom'dan nedimesi olmasını istediğinde genç adam bu teklifi Claire'i nişandan vazgeçirmek ve kendine aşık etmek için kabul eder.
Aşk Tutulması
Fanatik bir Fenerbahçe taraftarı olan Uğur (Tolgahan Sayışman), bir ilaç mümessilidir. Gündelik hayatında gayet sakin bir kişiliği varken söz konusu futbol olduğunda bambaşka bir adam olmaktadır. Kazanma arzusu ve totemler onu diğer fanatiklerden ayıran en büyük özelliğidir. Annesi ve kız kardeşiyle birlikte yaşayan Uğur, annesinin evlenme baskısından sıkılmıştır. Söz konusu evlilik olduğunda Pınar (Fahriye Evcen) da aynı baskıyı annesinden görmektedir. Trafik kazası sonucu tesadüfen Pınar ile Uğur tanışırlar. Bu tanışma hem Uğur'un ve hem de Pınar'ın hayatında köklü değişikliklere neden olacaktır.
Söz ve Müzik
Alex Fletcher (Hugh Grant) 80'li yıllarda ünlü olmuş fakat sonradan unutulmuş eski bir popstardır. Hayatını kasaba panayırlarında ve eğlence parklarında nostaljik şovlar yaparak kazanmaktadır. Karizmatik ve yetenekli müzisyen, ünlü diva Cora Corman'dan birlikte bir şarkı kaydetme daveti geldiğinde eski günlerine dönme şansı yakalar. Fakat bir sorun vardır, yıllardır beste yapmamış ve hayatında söz yazmamış olan Alex'in birkaç gün içinde hit olacak bir şarkı ortaya çıkarması gerekmektedir. Bu sırada hayatına giren cazibeli fakat tuhaf botanikçi Sophie Fisher'ın (Drew Barrymore) söz yazma kabiliyeti, başı dertte olan müzisyenin ilgisini çeker. Kötü bir ilişkiden henüz çıkmış olan Sophie'nin, hiçkimseyle özellikle de birine bağlanmaktan korkan Alex ile işbirliği yapmaya pek niyeti yoktur. Alex ve Sophie'nin aralarındaki sıcaklık piyano başında geçen süre boyunca artarken, hakettikleri gerçek sevgi ve başarıyı yakalamak için korkuları ve müzik ile yüzleşmeleri gerekecektir.
Aşk ve Gurur
Keira Knightley, Matthew MacFadyen'ın başrollerini paylaşanm Jane Austen'in aynı adlı klasik romanından uyarlanan "Aşk ve Gurur", 18. yüzyıl sonlarında, İngiltere'de geçiyor. Beş kızkardeş olan Bennet'lar, annelerinin iyi bir koca bulup geleceklerini güvence altına alma hayalleriyle büyütülmüşlerdir. Fakat, neşeli ve zeki bir mizaca sahip olan Elizabeth, kendisine düşkün olan babasının da desteğiyle hayatını daha farklı ve dolu dolu yaşamak için çabalamaktadır. Zengin damat adayı Bay Bingley'nin yakındaki malikaneye taşınmasıyla Bennet ailesini bir telaş sarar. Bu genç ve soylu delikanlının seçkin Londra çevresi ile askerlerden oluşan arkadaş grubu göz önüne alındığında, Bennet kardeşler için uygun bir eş bulmak zor olmayacaktır. Sakin ve güzel olan en büyük kız kardeş Jane, Bay Bingley'nin kalbini kazanmak üzere harekete geçer. Lizzie'nin ise yakışıklı -ancak sonradan anlayacağı üzere ukala- Bay Darcy (Matthew Macfadyen) ile tanışmasından sonra karşı cinslerin savaşı başlar.
Aşkın Kitabı
Jane Austen (Anne Hathaway) aşka inanmaktadır. Anne ve babası (Julie Walters ve James Cromwell) onun 1795 İngiltere'sinde adet olduğu üzere, para karşılığı bir evlenme yapmasını arzular. 20 yaşındaki Jane büyüleyici, genç bir İrlandalı olan Tom Lefroy ile tanıştığında, (James Mcavoy), zekası ve cüretkarlığı genç kızın merakını uyandırır. Jane, Lady Gresham'ın (Maggi Smith) yeğeninin teklifini geri çevirip, ailesinin otoritesine ve sosyal adetlere karşı gelebilecek mi?

Hiç yorum yok: