16 Temmuz 2014 Çarşamba

Bahçe Dekorasyon Önerileri/ Garden Decoration/ Dıy Project

Yaz mevsimiyle birlikte yaşam alanlarımız balkon, bahçe vs. gibi dış mekanlara taştı. Ve bu mekanları çok daha kullanışlı, renkli ve yaşanabilir kılmak bize özgü minik püf noktalarından geçiyor. Büyük küçük boyutsuz mekanları bile sımsıcak gözümüzde devleşen şirin bir mekan haline getirmek için yapılması gerekenler oldukça basit. 

Artık eskiyen ürünlerinizi çöpe atmadan yeni ürünlere dönüştürülebilir, Do it yourself ( kendi kendimize yenileme) çağında, Vintage yılındayız.  Boş konserve kutuları, sevimsiz ve biran evvel atılası çöpler olarak gözümüze görünür ya hiç de öyle değilmiş onu anlayalım. Renkli bir boya, orta boy bir fırça ile dilediğimiz renkte boyanan konserve teneke kutular, içlerine dikeceğimiz rengarenk çiçeklerle bahçelerimizi, balkonlarımızı süslemek için arayıp da bulamadığımız kadar güzel materyaller...


Eski ayakkabıları, çizmeleri ve çaydanlıkları saklama vakti!
Eskiyen lastik tekerlekleri, hurda bisikletleri, yolda gördüğünüz bir ağaç parçasını, tahta kasaları içlerine diktiğiniz minik papatyalarla, renkli petunyalarla dizayn edebilir, bahçe ve balkonlarınızı baştan yaratabilirSizlere ilham olsun, fikir olsun istediğim bu yenileme projelerini cam bir kavanoz içine koyduğunuz minik kır çiçekleriyle, yapma çiçeklerle, paketlerden çıkan kurdelalarla kolaylıkla yapabilirsiniz. Ben hiç birşeyi çöpe atmam aldığım ürün paketleri, çiçek, çikolata vs. kurdelaları, ambalajları, herşey benim dıy projelerim için daima kutularımda hazırdır. Heran birşeylerden esinlenip yeni şeyler ortaya çıkarmak için elimin altında bulunurlar, hayatımızı renklendirmek, minik dokunuşlarla yaşam alanlarımızı güzelleştirmek bu kadar basit, tavsiye ederim...Hiç yorum yok: