13 Nisan 2012 Cuma

GEÇE ŞIKLIĞINDA SON NOKTA SAGAZA Madrid

İlkbahar- Yaz ayları demek özel günlerin habercisi demektir. Düğünler, balolar ve özel davetlere katılmak için aranan çok özel gece kıyafetleri bir türlü bulunamaz. Ya renk problemi vardır ya istenen model bulunamamaktadır. Veyahut  her mağaza aynı ürünleri barındırmaktadır. Vitrinler adeta aynı markalar ve aynı modellerle süslenmiştir. Bir de o gece pişti olma korkusu vardır ki o en fenasıdır. 

Size bu günlerde fazlasıyla yardımcı olacağını düşündüğüm bir marka 




SAGAZA Madrid 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu “SON BAKIŞ” tan bahsedeceğim. 2012 İlkbahar Yazının son yılların en renkli yılı olduğunu biliyoruz, o halde Renkli ve Modern Çizgilerde  SAGAZA Madrid ürünlerine bakmadan Abiye Alışverişine çıkmıyoruz...




Renkli Bir Dünyaya Davet Ediyor





Moda eğitimini İspanya’da tamamlayan başarılı genç tasarımcı Zelia Kaçar’ın yarattığı SAGAZA Madrid’in 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, İspanyolca “Ultimo Vista” yani “SON BAKIŞ” adını taşıyor.



Kadının etkileyici duruşundan, güvenli yürüyüşünden ve derin feminen ruhundan etkilenen Zelia Kaçar’ın imzasını taşıyan SAGAZA MADRID 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, 25 parçadan oluşuyor. Daha sonra eklenecek 15 mezuniyet kıyafeti ile genişleyecek koleksiyon, şık davetler için farklı alternatifler sunuyor. 



Moda eğitimi için Valencia’da bulunduğu dönemde dikkatini çeken; izleyici, sanatçı ve müzisyenin etkileşimini temsil eden Valencia Opera Binası’nın kıvrımlı ve çıkıntılı yapısını, yapının açıklıklarını üç boyutlu çizgilerle koleksiyonuna taşıyan Kaçar, sade ama akılcı detaylarla tasarımlarını zenginleştiriyor.









Koleksiyonda SAGAZA Madrid’in artık değişmezi olan, ipek şantuk ve krep kumaşların kullanıldığı balık modeller yine ön planda… Daha uzun ve ince göstermesi için balık formunun üst kısmı kumaş katlamalarla, drapelerle belirginleşen tasarımların etek kısımlarında tül ve grenler kullanıldı. Fransız dantelinin kullanıldığı modellerde romantik bir etki yaratılırken seksi ve star hissi uyandıran önü kısa arkası kuyruklu modellerde kullanılan yarı değerli taşlar modern çizgileriyle göz dolduruyor. İpek şifondan uçuşan etekler, üstlerinde yine geçişli drape detaylarıyla öne çıkarken Zelia Kaçar’ın tasarladığı metal kemerle tamamlanıyor. 






Akdeniz kadının canlılığı ve coşkusu SAGAZA Madrid’in 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu’nda kullanılan renklere de yansıyor. Mercan, safran sarısı, yeşil, Yves Klein mavisi ve gece tonları, pudra tonları, İspanyol kırmızısı ve kırık beyazlar, ünlü İspanyol Yönetmen Pedro Almadovar’ın filmlerindeki canlı renklere de atıfta bulunuyor adeta... 







Çekimleri Best Model Turkey 1’incisi ve Best Model of the World 2.cisi Tuğba Melis Türk ile gerçekleşen SAGAZA Madrid 2012 İlkbahar-Yaz Koleksiyonu, İstanbul ve İzmir Sagaza Madrid mağazalarında şıklığından ödün vermeyenleri bekliyor.







www.sagaza.com

SAGAZA MADRID MAĞAZALAR
Teşvikiye Cad. No:21, K.1, D.3, Teşvikiye/İstanbul Tel: 0212 327 09 38
Talatpaşa Bulvarı, No:20/1, Alsancak/İzmir Tel: 0232 465 2881







3 yorum:

The Cook Department dedi ki...

Çok hoş tasarımlar kırmızı elbiseye bayıldııımmmm:)))

cecilia dedi ki...

aşık oldum hepsine çok güzeller...

NlyStyle dedi ki...

The Cook Department: kırmızı muhteşem...
cecilia: hakikaten abiye elbise arayışına son verecek bir marka..