28 Mayıs 2012 Pazartesi

İlhamını güçlü, yaratıcı, alımlı, zarif kadınlardan alan tasarımlar


AslıAlev, iki tasarımcı kardeşin birlikte yarattıkları genç bir marka. Hazır giyim ile kişiye özel tasarımları erişilebilir fiyatlarla sunan AslıAlev’in çıkış noktası, kadınlar için günün  her saati ve her etkinlik için elbiseler hazırlamak. Tasarımcı iki kardeş; Aslı Doğan ve Alev Doğan tarafından geçtiğimiz yıl kurulan AslıAlev,  modaya ve stile keyifli bakış açısıyla yaklaşan bir marka. AslıAlev kadını; zarif, rafine, detaylarda çarpıcı ve feminen. Koleksiyonlar da bu doğrultuda hazırlanıyor. Markanın ana çıkış noktası ise kadınlar için günün  her saati ve her etkinlik için tek parça elbiseler tasarlamak. 

Güçlü, yaratıcı, alımlı, zarif kadınlardan ilham alan AslıAlev, kendi bünyesindeki atölyede tasarlanan hazır giyim ile kişiye özel dikim kıyafetleri aynı çatı altında erişebilir fiyatlarla sunuyor. Pek çok farklı giyim talebine aynı anda ve hızlı şekilde cevap verebilecek şekilde yapılanan markanın hazır giyim koleksiyonu günlük, iş, kokteyl kıyafetlerinden abiye gece elbiselerine dek uzanan geniş bir yelpazede hazırlanıyor. Gündelik kıyafetlerde iş  kadınlarının gündüz ofisten akşama devam edebileceği şık tasarımlara yer veriliyor. AslıAlev kadını, geceleri parıltılı ve çarpıcı parti giysileri ile de katıldığı davetlerde tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Düğün sezonu için gelinlik ve abiye koleksiyonları hazırlayan AslıAlev, mezuniyet törenleri için de geniş seçenekler sunuyor.

Uçuşan romantik abiyeler…

AslıAlev’in bu sezon abiye koleksiyonunda uçuşan romantik modeller ve vücudu saran straplez balık elbiseler göze çarpıyor. Pastel renkli ipek şifonlar, ipek satenler, ipek organzeler ve Fransız dantelleri kombinleniyor. Danteller ise swarovski taşların ışıltısı ile göz alıcı bir güzelliğe bürünüyor. Dize kadar vücudu saran, diz altından etekleri tüllerle kabartılmış balık elbiseler iki parça halinde hazırlanıyor. Böylece elbisenin üst bedeninin kendi başına korse olarak da kullanılabilmesi sağlanıyor.
Bu sene gelinler deniz kızı gibi...

2012’nin en popüler trendleri, kır düğünü ve destinasyon düğünü. Şehrin stresli ve yorucu ortamından uzaklaşıp yemyeşil bir alanda kır düğünü yapmak bu sene çok moda. Evlenmek için başka bir ülkeye gitmek de yine yükselen trendlerden. Gelinliklerde ise dantel detaylar; tüllerle kabartılmış etekler ve deniz kızı silueti revaçta.

Kır düğünlerinde zarif dantelli veya uçuşan tüller, çiçeklerle süslenmiş romantik modeller tercih ediliyor. Dantel kaplı dekolteler gelinliklerde de ön planda. Özellikle sırt dekoltesi dantel ile süslenmiş modeller çok moda. Bu senenin “peplum” modasının gelinliklere de yansıması sonucu 2 katlı etekli modeller de kır düğünlerinde çok rağbet görüyor.
Yurt dışında evlenenler, daha kısa bir davetli listesi ile genelde gündüz konsoloslukta yapılan nikahın ardından gece kutlaması ile devam eden organizasyonlar yapıyor. İki farklı organizasyonda gündüz için kısa, gece için uzun modeller tercih edebiliyorlar.

Bu sezon geleneksel çizginin dışında, pudra renkli gelinlikler de göze çarpıyor.

2012 AslıAlev Koleksiyonu’nda da trendlere paralel olarak; dize kadar vücudu saran, diz altından tarlatanla kabartılmış deniz kızı siluetli modeller, zarif dantel kaplamalı, swarovski taş islemeli straplez modeller, dantellerle süslenmiş sırt dekolteli modeller, belden tarlatanla kabartılmış katlı tül etekli modeller öne çıkıyor. Gelin adayları ise en çok dantelli modelleri tercih ediyor.

AslıAlev hazır modellerin yanı sıra, gelinler için haute couture dikim de çalışıyor. AslıAlev tasarımcıları, gelin adaylarını en güzel gösterecek siluetleri belirledikten sonra ten rengine uygun, doğru kumaşlarla ve süslemelerle tasarımı oluşturuyor. Gelinliği tamamlayan gelin çiçeği, saç aksesuarı, duvak gibi aksesuarlar da tasarımı tamamlayacak şekilde hazırlanıyor.

Nişan ya da kına gecesi için de AslıAlev, geniş seçenekli hazır koleksiyonlarla birlikte isteğe göre özel tasarımlar da yapıyor.


Mezuniyet törenleri bu sene rengarenk…
Yaz sezonunda düğünlerin yanı sıra artan mezuniyet törenleri, davetleri, partileri için de genç zevklere hitap eden tasarımlar AslıAlev koleksiyonunda yer alıyor. Çok canlı renklerin yanında daha nötr pudra renklerini de koleksiyonda bulmak mümkün. Canlı renklerde sarı, mandalina, canlı yeşil, kırmızı, pastel renklerde mint yeşili, pembe ve pudra tonları kullanılarak hazırlanan ve bulutların üzerinde hissi yaratan uçuşan elbiseler ön plana çıkıyor. Beyaz da bu sene gece kıyafetlerinde her zamankinden daha fazla yer alıyor.
Hiç yorum yok: