6 Mart 2015 Cuma

Sonbahar/Kış sezonunda H&M Studio

4 Mart Çarşamba gecesi Paris'teki Grand Palais'de gerçekleşen H&M Studio Sonbahar/Kış 2015 defilesinin temaları spor ve fütürizmdi. Kendall Jenner, Gigi Hadid ve Edie Campbell'in de aralarında bulunduğu modeller, H&M'in  fonksiyonel parçalar ve feminen katların bir arada kullanıldığı temel sezon koleksiyonundan parçalar giydi. Paris Moda Haftası'nda Grand Palais'nin içinde özel olarak oluşturulmuş ay yüzeyi görünümlü alanda gerçekleştirilen H&M Studio defilesinin konukları arasında Solange Knowles, Audrey Tautou ve Noomi Rapace bulunuyordu.

Defilenin seti aya iniş gibi hayal edildi ve çevresi bir uzay gemisi kolonisiyle çevrelendi. Defile, stil ikonu ve müzik yapımcısı Caroline de Maigret tarafından açıldı. Maigret, ayda yürüyen ilk kadın gibi giriş yapıp uzay kapsülüne girdi ve defileyi etkinleştiren canlı DJ setine başladı.

Defileye 600 uluslararası editör ve misafir katıldı. Ayrıca, Fransız moda gazetecisi ve sunucusu Alexandra Golovanoff tarafından özel olarak sunulan defileyi, dünya çapında bir izleyici kitlesi hm.com adresinden canlı olarak izledi.

H&M Kreatif Danışmanı Ann-Sofie Johansson, "H&M Studio koleksiyonu’nun mükemmel bir enerjisi var. Fonksiyonel dış giyim ürünleriyle birlikte kullanmak adına mükemmel olan spor ve futuristik parçaların yanı sıra lureks ve pul işlemelerinin erkeksi şıklığını seviyorum" diyor.Fermuarlı ceketler, kabanlar ve dar kesimli pantolonlar, Sonbahar/Kış 2015 H&M Studio defilesindeki spor modu oluştururken, koleksiyonun fütüristik yönü lureks örgülerde, elbiselerde, kapüşonlu anorak ve önü fermuarlı tulum gibi fonksiyonel parçalarda kendini gösteriyor.


H&M Studio, H&M bünyesinde yer alan tasarım ekibi tarafından sınırlı sayıda üretilen, sezonun kilit parçalarından oluşan özel bir koleksiyondur. Sonbahar/Kış 2015 koleksiyonu, 10 Eylül'den itibaren dünya genelindeki seçili 200 mağazada satışa sunulacak.

Solange Knowles, “Bugüne kadar ki en favori H&M Studio koleksiyonum. H&M Studio şovunun her bir detayını çok sevdim. Yeşil balıkçı yaka üst ve pantolon hemen şu an almak istediğim parçalar” diyor.

Karolina Kurkova “H&M muhteşem bir marka. Tüm cool kızlar, tüm modeller, herkes H&M giyiyor” diyor.


Hiç yorum yok: